jaki samochod na poczatek

jaki samochod na poczatek

Chcemy mieć swobodę praktyce, że jeden, ale się od niej uwolnić. A może to tylko ja?

„Wiemy, że Konstytucja mądrze oddziela kościół od państwa, ale pamiętaj: Konstytucja gwarantuje wolność wyznania, a nie wolność od religii”.

— Joseph Lieberman, mowy kampanii w Fellowship Chapel, Detroit, 27 sierpnia 2000, cytat z AANEWS # 808 amerykańskich ateistów, 28 sierpnia 2000

Nie sądzę, żeby pan Lieberman wie nic o tej mądrej rozdziału kościoła i państwa. Nadal brzmi jak nie jest religią tam nie jesteśmy wolni od kiedy wybrany jako najlepszy dla nas.

„Nie powinniśmy] zatrzymajcie się przypuszczenie, że moralność mogą być utrzymywane bez religii”.

— Joseph Lieberman, cytowany w Natalie Angier, „Confessions of a Lonely Ateista,” New York Times Magazine, 14 stycznia 2001 roku; Angier nazwał to „ateizm przynęty”, za którą otrzymał Lieberman „najlżejszą możliwą klapsa na nadgarstku z jego bardziej zlaicyzowanych odpowiedniki żydowskich”

jaki samochod na poczatek

Pomysł, że moralność wypływa tylko z praktyki religii jest błędna. W „moralność” Starego Testamentu dla judaizmu, a wiele z „moralności” Nowego Testamentu dla chrześcijan jest podejrzany, a często żałosne w jego stosowaniu.

Choć czas i przestrzeń nie powiedzie się, aby pokazać, jak obłąkany i prawdopodobnie chory psychicznie Martin Luther był dla wszystkich jego wpływem chrześcijańskiej, trzeba kochać w ten sposób szerzenia prawdy według Lutra.

Martin Luther po upominając Filipa Hesse powiedzieć „dobre kłamstwo stout”, broni swojego porady w następujących słowach: „Co by to znaczenia, czy dla dobra Kościoła chrześcijańskiego, jeden z nich powie wielkie kłamstwo”

— Martin Luther, cytowany przez Moehlman opowieść o Dekalogu (str. 269); Narracja Josepha Lewisa dziesięciu przykazań (str. pik-okna.pl 558)

Kobiety podejmują straszne bicie pod fundamentalistycznej religii i tej postawy, a Mormon tu jest typowy dla wielu, jeśli nie większość ministrów Chrzciciela i fundamentalistyczne.

Artykuł napisany przez: