Czemu muzyka disco polo bez przerwy się cieszy taką popularnością

Wiele osób od dawna się zastanawia, skąd się bierze tak ogromny fenomen muzyki disco polo. Bardzo prosta, rytmiczna muzyka, wykorzystująca głównie syntezatory, tak samo nieskomplikowane i proste teksty to w teorii nie jest metoda na przeboje, które będzie nuciła cała Polska. A przecież właśnie tak jest od wielu lat, i nic nie wskazuje aby w bliskiej przyszłości coś się miało w tej kwestii zmienić. Jak można zobaczyć po statystykach, disco polo to jeden z najczęściej wybieranych gatunków muzycznych, dużo więcej niż pół ankietowanych osób przyznaje się do tego, że ta muzyka im się po prostu podoba. I co interesujące, dotyczy to nie tylko małych miejscowości, z którym się ona przede wszystkim kojarzy.

Również w największych miastach jest wielu jej zwolenników, a na koncertach bawią się niejednokrotnie setki uczestników. A pomimo że nie widać tego tak bardzo, to różnego rodzaju koncertów w ciągu roku się odbywa bardzo duża liczba. Artyści i zespoły dużo się udzielają w tym obszarze, największe gwiazdy uczestniczą nawet w dwóch koncertach dziennie, co jest niemałym wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym. To przekłada się na ich dochody, pomimo że powszechnie się tym nie chwalą, to widać jednak że im się całkiem nieźle finansowo powodzi. Początki tego gatunku muzycznego miały miejsce w latach 8o-tych ubiegłego wieku, to bowiem wtedy zaczęły powstawać pierwsze zespoły.

Sporo one czerpały od zespołów zagranicznych, nawiązując do weselnych i ludowych piosenek, a równocześnie do skocznej dyskotekowej muzyki. I ta prosta, lecz skoczna i rytmiczna formuła, teksty mówiące o codziennych sprawach spowodowało, że disco polo stało się tak popularne. I ta popularność jest w dalszym ciągu, o czym przekonać się można, jeżeli ktoś zagłębi się bardziej w temat. Sporo na temat tego, co się obecnie dzieje, można znaleźć na przykład na stronie teledyski disco polo. Premiery nowych piosenek, interesujące ciekawostki o artystach oraz rzecz jasna liczne teledyski disco polo to zaledwie wybrane zagadnienia, z jakimi będzie się tam można zaznajomić.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz