Czemu opłaca się kupić dom w Chorwacji

Jeżeli ktoś miałby pokazać najbardziej popularny kraj na wyjazdy urlopowe, to niewątpliwie to będzie to Chorwacja. Bardzo dużo może ona zaoferować jeśli chodzi o turystykę. Piękne, ciepłe i błękitne morze, słoneczna pogoda przez okrągły rok a także doskonałe jedzenie to jedynie przykładowe aspekty przyciągające turystów. Dużym plusem także są ceny, choć w ostatnich latach można zauważyć ich wzrost w porównaniu z tym co było kiedyś. Na pewno ważne są też możliwości na dojazd. Z południa naszego kraju do Chorwacji można bez problemów dojechać przez jeden dzień, a dodatkowo jest tam coraz więcej niedrogich połączeń lotniczych i kolejowych. Wszystko to sprawia, że sporo osób zastanawiać się zaczyna nad zakupieniem tam jakiejś nieruchomości. Obecnie nie ma z tym żadnego problemu, ponieważ nasi obywatelem nie mają żadnych ograniczeń.

Ceny są na podobnym pułapie co u nas, choć oczywiście zależą w dużej mierze od położenia. Jeżeli jakiś obiekt leżał będzie w popularnym turystycznym kurorcie i to wprost nad brzegiem morza, to z pewnością na jego zakup przeznaczyć trzeba będzie większą kwotę. Wybór odpowiedniej lokalizacji w dużej mierze uzależniony będzie od rodzaju takiej inwestycji. Niektóre osoby chcą zakupić dom z chęcią wypoczywania w nim, i wtedy lepszą opcją będzie poszukanie czegoś w spokojniejszym miejscu. Lecz jeżeli obiekt chciałoby się wynajmować w lecie, to lepsze położenie oznaczać też będzie znacznie większe ceny wynajmu. Na cenę nieruchomości w Chorwacji znacznie wpływa też to, czy pochodzić ona będzie z rynku pierwotnego czy wtórnego, a także jej stan techniczny.

Podejmując decyzję o zakupie doliczyć trzeba prowizję dla pośrednika. Zapewne część osób by dała sobie radę z pozałatwianiem wszystkiego, ale ze względu na odległość i zupełnie inne przepisy zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może być wynajęcie pośrednika. Takiego bez najmniejszych problemów znajdzie się w sieci, przykładowo wpisując w oknie wyszukiwarki hasło polskie biuro nieruchomości w chorwacji.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz