Czemu włoskie sery mozzarella są tak często stosowane w kuchni

Jeżeli ktoś miał okazję spróbować prawdziwej pizzy z Włoch, to na pewno zobaczy wiele różnic w porównaniu z tym, co tylko pizzą się nazywa. Aktualnie taką pizzę można kupić nie tylko w samych Włoszech, ale również w dużej ilości innych krajów, gdyż ta kuchnia jest bardzo popularna na całym świecie. Ale trzeba zwrócić swoją uwagę przede wszystkim kto ją robi, lecz również z jakich produktów została zrobiona. Bo to składniki właśnie są odpowiedzialne za to, że włoskie dania smakują tak wyjątkowo i niepowtarzalnie. Oczywiście zawsze zrobić je można ze zwykłej mąki, dokładając zwykłą szynkę i ser, lecz to już to samo nie będzie. Szczęśliwie nie ma dzisiaj problemów ze zorganizowaniem tego typu składników, ponieważ bez problemów można je kupić w wielu sklepach.

Dostępna jest oczywiście również prawdziwa mozzarella włoska, bez której byłoby trudno na przykład sobie wyobrazić pizzę. Ale ten rodzaj sera świetnie się sprawdza także w dużej ilości innych dań, przykładowo zapiekankach czy tartach, oraz wyśmienicie się komponuje z ziołami i pomidorami w rozmaitych sałatkach. Mozzarellę spotkać można najczęściej w formie białych, niedużych kulek, znajdujących się w woreczku z zalewą. Posiada ona delikatną, lekko miękką strukturę, a po rozerwaniu powstają bardzo charakterystyczne postrzępienia, które świadczą o jakości sera. Najczęściej produkowana jest ona z mleka krów, charakteryzuje się wówczas łagodnym, delikatnym smakiem. Lecz w niektórych sklepach pojawiać się też zaczęła mozzarella buffala, jaką robi się z mleka które pochodzi od bawolic.

Jest ona dzięki temu bardziej wyrazista, też dzięki większej zawartości tłuszczu. Coś dla siebie w ofercie serów włoskich powinny też znaleźć osoby, jakie nie spożywają produktów pochodzących od zwierząt, dla nich dostępna jest chociażby mozzarella fior di latte. Wszystkie mozzarelle robione są z mleka wysokiej jakości, dlatego ich smak jest tak wyjątkowy i niepowtarzalny. Bierze się to także z tego, że kuchnia włoska producent przeważnie stosuje sprawdzone od wielu lat receptury i przepisy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz