Dlaczego regularne przeglądy zębów mają takie znaczenie

O tym, że należy systematycznie dbać o stan swoich zębów przez ich regularne mycie, wiedzą już nawet małe dzieci. I rzeczywiście, systematyczna higiena jamy ustnej jest bardzo potrzebna, ponieważ zapobiega się tym sposobem rozwojowi próchnicy. Ale jeżeli nawet tak faktycznie jest, to i tak warto co najmniej raz na rok się wybrać na przegląd. Takie przeglądy w większości gabinetów są darmowe, a jeśli nie, to będzie do zapłacenia jakaś niewielka suma. W czasie takiego przeglądu stomatolog Radzymin dokładnie sprawdzi stan całego uzębienia, i jeśli trafi na ubytki, to zaproponuje ich leczenie. W przypadku małych dziur takie leczenie naprawdę będzie szybkie i bezbolesne, przeważnie da się to zrobić podczas jednej wizyty.

Jeśli jednak ubytek będzie większy, a tym bardziej zacznie się pojawiać ból, to wtedy będzie to większe wyzwanie. Nowoczesna stomatologia Radzymin daje dużo różnych możliwości przy bardziej poważnych sytuacjach, lecz zapewne będzie się to wiązało z dłuższym czasem i wyższymi wydatkami. Te wzrosną zaś dość mocno, jeżeli niezbędne będzie leczenie kanałowe. Jego koszt to co najmniej trzysta za jeden kanał, czyli przy zębie z tyłu raczej na tysiącu się nie skończy. Czasem się też pojawiają sytuacje, gdy mimo leczenia nie udaje się uratować zęba i konieczne będzie usunięcie go. Szczęśliwie przy tego typu przypadkach także są pewne możliwości na to, aby w miejsce utraconego zęba wstawić sobie nowy.

Sprawdzony protetyk Radzymin może na przykład wykonać koronę lub most, a jeżeli ktoś będzie miał możliwości finansowe, to również implant. Jednak w takim przypadku liczyć się trzeba z jeszcze większymi kosztami, z tego też powodu zdecydowanie lepszą opcją jednak będzie regularnie dbać o stan zębów. Taki przegląd zajmie maksymalnie kilkadziesiąt minut, a jeśli znalezione zostaną jakieś ubytki to też szybko je można wyleczyć. A będzie to dużo tańsza i na pewno mniej boląca opcja w stosunku do kanałowego leczenia czy wyrwania zęba, którego nie da się uratować.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz