Jak dobrać odpowiednio felgi przy tuningu optycznym

Tuning samochodów cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie że w niejednym przypadku można to zrobić niewielkim kosztem. Rzecz jasna jeśli ktoś by chciał nieco bardziej zmodyfikować układ zawieszenia oraz silnik to musi się liczyć z dużymi wydatkami, ale w przypadku tuningu optycznego nie będzie aż tak drogo. Z tego też powodu posiadacze aut, którzy by chcieli wyróżnić się jakoś, chętnie będą sięgać po różne możliwości, a jedną z najpopularniejszych jest tuning kół.

Obręcze montowane przez fabrykę czasami może nawet są i dość ładne, lecz ich projektanci raczej nie mają możliwości na zbytnie szaleństwo. Całkowicie odmiennie jest, jeśli ktoś się będzie decydował na felgi JR Wheels. Producent ten jest jednym z najbardziej znanych w świecie tunerów, zresztą trudno się dziwić jeżeli się przejrzy jego propozycję. Ilość wzorów jest ogromna, co daje z jednej strony spore możliwości klientom, ale z drugiej sprawia, że czasami ciężko podjąć ostateczną decyzję.

Felgi concaver powinny się wyróżniać wyglądem, lecz przy tym pasować powinny do pojazdu właściciela. Niestandardowe wzory i kolory czy większa średnica i szerokość – to na te rzeczy w pierwszej kolejności się patrzy podczas wyboru. Ale w niejednym przypadku ważna jest też panująca moda i ewentualne trendy. Niektóre modele samochodów tuninguje się od bardzo dawna, i jeśli chodzi o nie zwyczajnie niektórych rozwiązań wręcz nie można zakładać, ponieważ nie będzie to odebrane dobrze w środowisku. Kupując superlekkie felgi SL02 trzeba też pamiętać o dwóch ważnych rzeczach.

Jeżeli nawet w katalogu znalezione felgi świetnie będą wyglądały, to po zamontowaniu do konkretnego auta już nie zawsze. Drobne szczegóły mają tu ogromne znaczenie, z tego też powodu takie zakupy naprawdę trzeba dobrze przemyśleć, a najlepiej skonsultować z jakimś specjalistą. Ważne jest także to, żeby przy tuningu za bardzo się nie zagalopować, szczególnie jeśli chodzi o szerokość. Przepisy naszego prawa nie zezwalają bowiem, żeby obręcze wystawały poza nadkola pojazdu, bo wtedy mogą się pojawić problemy z policją.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz