Jak przygotować się dobrze do podróżowania w kamperze

Wielu osobom może się wydawać, że wynajem kampera to prosty temat. Tymczasem tak prosto wcale jednak nie będzie, o czym przekonało się już wiele osób, które sporo musiały dopłacić do podstawowej kwoty. Aktualnie ze znalezieniem firmy, jaka wypożycza i sprzedaje kampery nie ma żadnego problemu, wystarczy w oknie wyszukiwarki wpisać hasło kamper wynajem i przeglądnąć otrzymane wyniki. Z reguły takie wypożyczalnie podają bazową cenę za dzień wynajmu, i teoretycznie tyle powinno się zapłacić. Ale z reguły przewidziane są różne opłaty dodatkowe, przez co cała podróż niekiedy znacznie drożej wychodzi. Jedną z opłat, które się spotyka najczęściej jest za przekroczenie limitu kilometrów do przejechania.

Ale także pewną kwotę można zapłacić, jeśli zwróci się nieposprzątany samochód, nie uzupełni paliwa albo nie opróżni pojemników na wodę. Tak naprawdę nie będą to wcale małe kwoty, i takie zaniedbania w ogólnym podsumowaniu mogą całkiem sporo wynieść. Kolejną istotną kwestią jest kaucja. Jest ona pobierana przy odebraniu samochodu, najczęściej wynosi kilka tysięcy, i rzecz jasna jeśli kamper zwrócony zostanie w nienaruszonym stanie, to będzie w pełni zwrócona. Ale jeśli zostaną zauważone jakieś uszkodzenia to ewentualna naprawa zostanie pokryta właśnie z tych pieniędzy. Z uszkodzeniami jest też związana jeszcze jedna istotna kwestia, to znaczy ubezpieczenie.

W teorii wszystkie nowe kampery powinny być ubezpieczone, i w razie jakiejś szkody można ją będzie rozliczyć z polisy. Ale zdarzają się niekiedy firmy, jakie posiadają kupioną polisę bez prowadzenia zarobkowego wynajmu, co w przypadku stłuczki niewiele pomoże. Poza tym często z zakresu ochrony są wykluczane przykładowo zdarzenia na parkingach, a właśnie one najczęściej występują z uwagi na duże rozmiary pojazdu. Wiele firm zajmujących się wypożyczaniem kamperów ma też zapisany w umowie udział własny w szkodach. Najczęściej ten udział wynosi tyle co kaucja, dlatego też trzeba i o tym pamiętać zanim wsiądzie się za kierownicę pojazdu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz