Jak zdołasz wyeksploatować nasiona konopii i z jakiego powodu należałoby to uczynić?

Nasiona konopi są pożywnym źródłem posiłki, które jest stosowane od tysięcy lat. Nasiona wywodzą się z rośliny konopi, która jest odmianą gatunku Cannabis sativa. W przeciwieństwie do marihuany, nasiona konopi nie zawierają wysokich poziomów tetrahydrokanabinolu (THC), psychoaktywnego składnika rośliny. Oznacza to, że spożywanie nasion konopi nie powoduje „haju” ani żadnych efektów zmieniających umysł. Nasiona konopi są pełne przeróżnych niezbędnych czynników odżywczych, co czyni je znamienitym dodatkiem do zdrowej diety. Są doskonałym źródłem białka, przy czym porcja 30 g zawiera około 10 g pełnowartościowego białka. Białko to zawiera wszelkie niebezużyteczne aminokwasy, to naturalnie dzięki czemu jest całkowitym źródłem białka dla osób stosujących dietę roślinną.

Do tego nasiona konopi zawierają rozległą ilość zdrowych tłuszczów, takich jak wielonienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwas alfa-linolenowy (ALA) i kwas linolowy (LA) – ziarna marihuany outdoor. Nasiona konopi są także właściwym źródłem minerałów, takich jak żelazo, magnez i potas, a też witamin, takich jak witamina E i witaminy z grupy B. Są także bogatym źródłem błonnika żywnościowego, jaki może pomóc poprawić zdrowie układu trawiennego i promować regularność. Połączenie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, białka oraz innych składników odżywczych w nasionach konopi sprawia, iż są one idealnym pokarmem wspomagającym zdrowie serca.

Wykazano, iż zdrowe tłuszcze w nasionach konopi odejmują stany zapalne, które są kluczowym czynnikiem ryzyka chorób serca. Nasiona konopi mają łagodny, orzechowy smak i wolno je łatwo dodawać do przeróżnych potraw. Można je dodawać do koktajli, posypywać sałatki bądź zapiekać w babeczkach czy też chlebie. Z nasion konopi można również zrobić mleko konopne, jakie jest bezmleczną alternatywą dla mleka krowiego. To mleko ma orzechowy smak i jest pierwszorzędnym źródłem białka roślinnego oraz zdrowych tłuszczów. Oprócz tego, że są pożywnym źródłem pożywienia, nasiona konopi są również wszechstronnym szczegółem w wielu rozmaitych sektorach przemysłu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz