Jak znaleźć odpowiedni do swoich potrzeb kompresor śrubowy

W branży związanej z pneumatyką przemysłową są wykorzystywane różne urządzenia i maszyny. Ich dobór podyktowany jest przeważnie konkretnymi potrzebami, z tego też powodu za każdym razem przy projektowaniu wybiera się najkorzystniejsze rozwiązania. W dużej części przypadków świetnie się na przykład sprawdzają kompresory śrubowe, które wyróżniają się wśród innych rodzajów kompresorów kilkoma cechami.

Po pierwsze ich dużym plusem jest płynność pracy, bez żadnego pulsowania, a jednocześnie szeroki zakres możliwych do uzyskania ciśnień. Ten typ kompresorów znany jest od dawna, a jego historia sięga aż dziewiętnastego wieku. Pierwsze modele były niestety mało wydajne, dlatego nie zyskały dużej popularności, dopiero kilkadziesiąt lat temu je poprawiono, i obecnie są chętnie stosowane. Konstrukcja takich kompresorów jest nietypowa, bowiem składają się one z dwóch wirników działających równolegle, mających inną ilość zębów i prędkość obrotową, i obracających się w odwrotnym kierunku. Przez to w środku zaczyna się wytwarzać ciśnienie, a ściśnięte powietrze dostaje przesłane do przewodów. Niezwykle istotny w całości procesu jest olej, który do prawidłowego działania musi zostać rozgrzany do wysokiej temperatury. Z tego też powodu ten typ kompresorów dobrze się nadaje do pracy ciągłej, bez częstego włączania i wyłączania. Także dlatego, że do podgrzania oleju w niektórych modelach trzeba nawet blisko godzinę.

Podczas wyboru takiego sprzętu trzeba zwrócić swoją uwagę na kilka ważnych rzeczy. W pierwszej kolejności ważne będzie właściwe dostosowanie wydajności do danego projektu. Dobrze, żeby zapewnić trochę zapasu, lecz wybranie zbyt mocnego nie jest dobrą opcją. Pasuje także zwrócić swoją uwagę na kwestię gwarancji i serwisu, które są bardzo ważne dla ciągłości pracy. Jeśli ktoś będzie chciał zakupić takie urządzenie, to powinien odwiedzić jakiś sprawdzony sklep pneumatyczny, w którym otrzyma fachowe wsparcie. Można to także zrobić w sieci internetowej, przykładowo pod adresem https://pneumatyczny.com/kategoria/sprezarki-kompresory-srubowe/.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz