Jakie prace zaplanować trzeba w ogrodzie na wiosnę

Praktycznie każdy posiadacz ogrodu wie, że nadejście wiosny to czas kiedy będzie trzeba wykonać sporo rozmaitych prac. Jeśli się to zaniedba, to może się okazać, że ostatecznie ogród nie będzie wcale się prezentował tak jak należy. Z pewnością trzeba się też zaopatrzyć w odpowiednie narzędzia do tego, na przykład takie tak odkurzacze ogrodowe stihl. Pasuje się za takie zakupy wziąć odpowiednio wcześnie, bo wówczas można na spokojnie się zastanowić co się przyda, sprawdzić jakiś sprawdzony sklep stihl i powrócić z niego ze wszystkim, co było zaplanowane. Prace ogrodowe rozpocząć należy od oczyszczenia całego terenu ze starych gałęzi, liści i innych zanieczyszczeń.

Niezwykle istotne jest, żeby usunąć dokładnie resztki roślin, lecz należy to robić delikatnie, żeby nie spowodować żadnych uszkodzeń. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to można też zrobić walcowanie trawnika, ale nie każdy z ogrodów tego wymaga. W niejednym przypadku przed nadejściem zimy pewne kwiaty czy krzewy są okrywane, i wiosna to okres, gdy okrycie to jest do ściągnięcia. Robi się to przy zachmurzeniu, aby nie narazić roślin od razu na działanie promieni słonecznych.

Osoby chcące zrobić jakieś nasadzenia zadbać też powinny o skopanie ziemi, w tym celu robi się to na około 10 cm, pozostawiając potem przez następne parę dni w celu osadzenia. Wtedy jest również czas na nawożenie, albo przy użyciu nawozów sztucznych, albo kompostu i obornika. Trzeba uważać jednak z tym nawozem, bo zbyt dużo nie jest jednak wskazane. Początek wiosny są idealną porą na to, aby wsadzić nowe drzewa, krzewy i kwiaty, należy to jednak robić jedynie wtedy, gdy gleba będzie całkowicie rozmrożona.

Przy przycinaniu, które także jest ważną częścią prac ogrodowych, też należy pamiętać aby robić to w dodatniej temperaturze, bowiem w czasie mrozu nie będzie to zdrowe dla roślinności. Wiele wskazówek i porad na temat wiosennych prac ogrodowych można znaleźć w sieci, przykładowo po podaniu w oknie wyszukiwarki hasła pułapki na kreta.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz