Skoki ze spadochronem – z jakiej przyczyny powinieneś spróbować tej aktywności?

Skoki spadochronowe to szczęśliwa i ekscytująca aktywność, która polega na wyskakiwaniu z płatowca bądź też helikoptera i spadochroniarstwie z powrotem na ziemię. Jest to popularny sport przygodowy, który przyciąga poszukiwaczy wielkich wrażeń i uzależnionych od adrenaliny z całego świata. Są dwa główne wersje skoków spadochronowych: skoki tandemowe i skoki solo – skoki ze spadochronem zielona góra. Skoki spadochronowe w tandemie są dobre dla młodych skoczków, bowiem obejmują skoki z certyfikowanym instruktorem, jaki jest odpowiedzialny za otwarcie spadochronu. Z kolei skoki spadochronowe solo przeznaczone są dla profesjonalnych skoczków, jacy przeszli dobre szkolenie i uzyskali licencję skoczka spadochronowego.

Przed podjęciem próby skoku ze spadochronem konieczne jest odbycie wyśmienitego ćwiczenia, jakie na ogół obejmuje zarówno naukę na ziemi, jak iw atmosferze. W szkole naziemnej skoczkowie zapoznają się ze sprzętem, procedurami bezpieczeństwa i protokołami awaryjnymi. Trening w powietrzu zawiera ćwiczenie otwierania spadochronu oraz innych krytycznych biegłości w trakcie symulowanego skoku spadochronowego przy użyciu symulowanego systemu spadochronowego.

Kiedy skoczkowie ukończą szkolenie oraz będą gotowi do pierwszego skoku spadochronowego, wsiadają do aeroplanu i wznoszą się na wysokość około 10 000 do 14 000 stóp. Sam skok jest wiekopomnym przeżyciem, ponieważ skoczkowie śmiało upadają w powietrzu z prędkością do 120 mil na godzinę przed instruktorem lub ewentualnie otwierają spadochron. Zjazd spadochronem z powrotem na ziemię jest w dużym stopniu wolniejszy, dzięki czemu skoczkowie zdołają podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz cieszyć się uczuciem lotu. Skoki spadochronowe to idealny sposób na przekraczanie osobistych granic i stawianie czoła lękom, lecz konieczne jest wybranie renomowanego oraz doświadczonego budynku spadochronowego, jaki przestrzega srogich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa. Skoczkowie winni też upewnić się, iż są dostatecznie skuteczni fizycznie, aby podjąć tę czynność i ujawnić trenerowi wszystkie egzystujące przedtem choroby.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz