Środki do regeneracji do silników i skrzyń biegów – jak ich używać

Chyba każdy posiadacz samochodu chce, aby auto służyło mu możliwie jak najdłużej. Lecz aby tak było, to o taki pojazdy należy odpowiednio dbać, między innymi regularnie zmieniając oleje i filtry. Lecz nawet pomimo używania dobrych jakościowo olejów i tak jakieś zużycie elementów wewnętrznych może się pojawić, zwłaszcza jeżeli przejechana będzie większa ilość kilometrów.

Z tego też powodu od jakiegoś czasu można stosować różnego rodzaju środki do regeneracji, za pomocą których można ograniczyć zużywanie. Takie środki wytwarzają na pracujących elementach ceramiczną powłokę.

Powłoka ta jest cienka, a równocześnie niezwykle twarda. Dodatkowo dobrze się ślizga, co ze sobą niesie szereg korzyści. Przede wszystkim dzięki niskiemu tarciu jest mniejszy opór całego układu i będzie on potrzebował mniejszą energię do napędzania. W niektórych przypadkach uzyskać można oszczędności na paliwie przekraczające dziesięć procent, tak więc tak mało wcale to nie jest.

Dodatkowo twarda warstwa to niższe zużycie poszczególnych elementów w czasie pracy i tym samym wydłużenie czasu życia silnika. Zresztą nie tylko samego silnika, ponieważ preparaty do regeneracji stosować też można w wielu innych mechanizmach, typu skrzynie biegów czy przekładnie. W ich przypadku użycie takich środków ogranicza wibracje i głośność pracy, zwiększając jednocześnie płynność działania. A używanie ich jest naprawdę łatwe bez potrzeby odwiedzania mechanika czy demontażu jednostki napędowej. Najczęściej starczy wlać wyznaczoną ilość preparatu do wlewu oleju, zależnie od zrobionego przebiegu oraz rozmiaru samej jednostki. Nie ma żadnego ograniczenia z uwagi na używane paliwo czy też zużycie, przy mocno wyeksploatowanych silników należy być może zwiększyć trochę ilość zastosowanego preparatu. Osoby zainteresowane bardziej tym tematem sporo informacji mogą znaleźć w sieci. Wystarczy że w wyszukiwarce wprowadzą hasło Objawy zużycia świec żarowych i zapłonowych i przeglądną zwrócone strony.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz