Włoskie mozzarelle – czemu się one cieszą takim powodzeniem

Włochy znane są z wielu wyśmienitych potraw, wśród których bez wątpienia ogromną popularność zyskała pizza. Ale jeśli ma ona smakować tak jak należy, to obowiązkowo trzeba do jej wytworzenia użyć najlepszych jakościowo składników, w tym takich jak mozzarella włoska. Sery mozzarella są produkowane w dużej ilości krajów, i niekiedy udaje się uzyskać rzeczywiście dobry smak. Ale z paru powodów nie ma ich co nawet porównywać do tego, co mogą zaoferować producenci z Włoch, niejednokrotnie wytwarzający swoje sery zgodnie z tradycyjnymi formułami.

Bierze się to nie tylko z bardzo dobrego mleka, pochodzącego od bydła wypasanego w czystych rejonach kraju, ale także używanych od wielu lat przepisów. Typowa mozzarella buffala produkowana jest wyłącznie z mleka pochodzącego od bawolic. Mleko to ma w sobie nieco większą zawartość tłuszczu, z tego też powodu cechuje się lekko kwaskowym, a równocześnie naprawdę delikatnym smakiem.

Buffala jest nazwą zastrzeżoną wyłącznie dla wybranych rejonów Włoch, ale kupując ten rodzaj sera można się spodziewać bardzo dobrej jakości. Jeśli ktoś zdecyduje się go spróbować, to może odwiedzić jakiś dobry sklep oferujący produkty włoskie pod adresem https://www.northcoast.pl/, zapewne powinno mu się udać go tam zakupić. Będąc w takim sklepie rozglądnąć się warto za kolejnym interesującym serem, jakim niewątpliwie jest mozzarella burrata. Cechuje się ona tym, że wewnątrz białej kulki ma kieszonkę pełną maślanego płynu, która powstaje na etapie produkcji, dzięki dodaniu niedużej ilości masła.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz