Czy śruba ocynkowana będzie lepsza od zwykłej

Połączenia rozmaitych elementów konstrukcji przy pomocy śrub są bardzo często wykorzystywane. Jednak jeżeli konstrukcje takie będą się znajdowały na zewnątrz, to pomyśleć trzeba o odpowiednim zabezpieczeniu każdego połączenia. Jeśli zostanie to pominięte, to po jakimś czasie może się pojawić korozja, a to ostatecznie narazić może całą konstrukcję na poważne uszkodzenia. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zastosowanie normalnych śrub ze stali i późniejsze ich pomalowanie. Zapewni to odpowiednią ochronę przed korozją, ale jednocześnie będzie wymagało później systematycznej konserwacji.

Jeśli bowiem z jakiegoś powodu warstwa lakieru zostanie uszkodzona, to korozja pojawić się może bardzo szybko, a jej późniejsze wyeliminowanie wymagać będzie sporo pracy. Alternatywną opcją dla takiego rozwiązania są śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym. Dzięki bardzo cienkiej warstwie cynku śruby takie są bardzo odporne na korozję i niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Jeśli podczas prac montażowych cynkowa warstwa nie uszkodzi się poważnie, to bez żadnego problemu wytrzymają wiele lat bez konieczności jakichkolwiek działań.

Faktem jest że za takie śruby trzeba zapłacić nieco więcej, ale brak potrzeby regularnej konserwacji tę wyższą cenę przy zakupie powinien zrekompensować. Obecnie wybór takich śrub na rynku jest bardzo duży, bardzo często kupić je również można w sieci. Można na przykład w wyszukiwarce podać hasło śruby ocynkowane z łbem sześciokątnym, aby dostać wykaz sprawdzonych sklepów mających takie produkty w ofercie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz