O jakich rzeczach warto pamiętać przy wynajmie samochodu

Pozornie wypożyczenie samochodu jest proste i szybkie – wystarczy złożyć podpis na umowie, odebrać kluczyki, a po powrocie się rozliczyć. Lecz w praktyce często się okazuje, że z uwagi na jakieś przeoczenia trzeba nagle znacznie więcej zapłacić niż były pierwotne założenia. Po pierwsze bierze się to z tego, że wynajmujący nie zapoznają się dokładnie z umową, a potem mają pretensje do wszystkich dookoła a nie do siebie. Każda bus 9 osobowych wypożyczalnia ustala własne zasady wypożyczenia, a te przeważnie znajdują się w umowie.

Z takich też powodów umowę taką należy dokładnie przeczytać przed wyruszeniem w podróż, a jeżeli jakieś wątpliwości się pojawią, to od razu je wyjaśnić. Jeżeli się tego nie zrobi, to często się okazuje, że taki wynajem auta Rzeszów wyjdzie znacznie drożej niż to co pisze w cenniku, chociażby z uwagi na przekroczenie limitu przejechanych kilometrów na dzień. Takie limity są standardem w większości wypożyczalni, i po ich przekroczeniu są naliczane opłaty za to, niejednokrotnie w sporej wysokości.

Należy też swoją uwagę zwrócić na to, przez jaką liczbę kierujących samochody na wynajem z danej wypożyczalni mogą być użytkowane. Takie ograniczenia również często pojawiają się w umowach, a ryzyko jest takie, że w przypadku niezgłoszenia innego kierowcy i jakiegoś wypadku trzeba będzie samemu zapłacić za naprawę. Koniecznie należy się też przyjrzeć temu, jak wygląda właśnie temat ubezpieczenia. Często standardowe ubezpieczenia mają dość wysoki wkład własny, jaki można za niewielką dodatkową opłatą znieść.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz