Hostingi internetowych stron – jakie są ich popularne typy

W polskim internecie obecnie funkcjonuje kilka milionów internetowych stron, które każdy z użytkowników może przeglądać. Jednak aby było to wykonalnemożliwe, to każda z takich stron musi być umieszczona na jakimś serwerze podpiętym do sieci internetowej. Jeżeli ktoś chce, to może do tego zastosować swój komputer, lecz dużo lepszą opcją będą rozmaite hostingi. Przez to, że fizycznie komputery są umieszczane w profesjonalnych serwerowniach, to znacznie zwiększa to bezpieczeństwo. Takie serwerownie posiadają liczne zabezpieczenia przed pożarem, zalaniem czy też ingerencją osób nie mających uprawnień, z tego też powodu są dużo lepszym rozwiązaniem niż komputer w firmie czy domu.

Obecnie dużą popularnością się cieszą trzy rodzaje hostingów. Wybór odpowiedniego będzie zależał od paru rzeczy, ale najczęściej to będzie liczba użytkowników i obciążenie przy pracy. Jeśli jakaś strona nie ma dużej ilości odwiedzających, to bez problemów zdecydować się można na jeden z licznych hostingów współdzielonych. Jak sama ich nazwa mówi, na jednej maszynie jest umieszczonych między kilka a kilkanaście tego typu kont, i wszystkie one działają wspólnie. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie ma potrzeby się znania na administracji, ponieważ wszystkimi technicznymi sprawami zajmować się będą pracownicy hostingowej firmy.

Obecnie coraz częściej znajdują się też w ofercie konfiguracje dedykowane pod konkretne projekty, na przykład takie jak hosting WordPress SSD. Następną z dostępnych opcji jest hosting VPS serwer. Jeśli chodzi o niego to także na jednej maszynie znajduje się parę kont, ale każde z nich posiada gwarantowane zasoby w formie pamięci, procesora i transferu. Przy takich produktach konieczne być może zarządzanie kontem samemu, albo za dodatkową opłatą zatrudnienie kogoś do administrowania. Dla serwisów generujących duży ruch i obciążenie najbardziej optymalne będą dedykowane serwery. Przy nich klienci do dyspozycji otrzymują kompletną maszynę, co oznacza ze nie będą się oni musieli dzielić jej zasobami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz