Jak i gdzie najlepiej serwisować jachtowe silniki

Jachty są jednostkami wodnymi, jakie do swojego poruszania się używają siłę wiatru. Jednak na ich wyposażeniu najczęściej znajduje się też niewielki silnik spalinowy, mający moc kilku KM. Nie stanowi on głównego napędu, lecz przydaje się bardzo na przykład podczas portowych manewrów czy w razie jakiegoś niebezpieczeństwa. Tego typu silniki nie są używane zbyt często, niejednokrotnie mają one możliwość pracy zaledwie parę razy w roku. Dlatego też spora część posiadaczy jachtów zapomina nieco o ich regularnym serwisowaniu, a takie zaniedbania zakończyć się mogą jakąś bardziej poważną usterką.

Najczęściej stanie się to w najmniej odpowiednim momencie podczas sezonu, a wtedy naprawa silników jachtowych może się okazać możliwa jedynie za jakiś długi czas. Dlatego też raz do roku, na przykład w zimie, taki silnik powinien być zdjęty z jachtu i przewieziony do jakiegoś serwisu. Podczas niego sprzęt będzie szczegółowo sprawdzony, a jeżeli zostaną zauważone jakieś zużycia, to będzie sporo czasu na to aby naprawić wszystko.

Wymienić też należy olej, świece i pozostałe materiały eksploatacyjne, zgodnie z wymaganiami producenta. Tego typu serwis silnika gazowego wykonany być może w jednym z autoryzowanych punktów, ale też może go zrobić jakiś niezależny mechanik. Istotne jest, żeby taka osoba dysponowała odpowiednimi umiejętnościami i doświadczeniem, oraz posiadała niezbędny diagnostyczny sprzęt. Tym sposobem silnik z pewnością nie zawiedzie wtedy, gdy będzie on najbardziej potrzebny.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz