Jakie są najczęstsze przyczyny swędzenia skóry po wyjściu spod prysznica

U wielu osób po wyjściu z wanny czy spod prysznica pojawia się swędząca skóra. W wielu przypadkach nic strasznego to nie będzie, i poza dyskomfortem nie powinno to nieść żadnego zagrożenia dla zdrowia. Lecz niekiedy pojawienie się swędzenia może też być skutkiem rozmaitych chorób, takich jak zmniejszenie wydolności nerek, zapalenia wątroby, hormonalne zaburzenia czy niekiedy i białaczka. Z tego też powodu jeśli taki stan będzie się dłużej utrzymywał, a dodatkowo stosowane środki nie będą pomagać, to warto się udać do lekarza, aby wykonał zestaw badań. A jeśli coś zostanie w czasie nich wykryte, to trzeba będzie podjąć odpowiednie leczenie. Jednak choroby przy swędzeniu nie zdarzają się często, najczęściej to mało przyjemne uczucie spowodowane jest różnego rodzaju podrażnieniami skóry.

Podrażnienia te mogą mieć różne podłoże, często to po prostu jest wysuszona skóra, która pod działaniem wody jeszcze bardziej się wysusza. Ponieważ produkuje ona nieduże ilości serum, to jego zmycie podczas kąpieli powoduje zwiększenie się nieprzyjemnego objawu. Podczas mycia unikać jeszcze należy paru innych rzeczy. Zbyt gorąca woda również działa niekorzystnie na stan skóry, ponieważ oprócz wysuszania pobudza jeszcze funkcjonowanie gruczołów łojowych. Bardzo wysuszająco działa także chlor, dlatego jeżeli będzie taka możliwość, to należy unikać chlorowanej wody. Tak samo zresztą jak zbyt częstego mycia się, co dla niejednej osoby może się wydawać nieco dziwne. Ale jeśli ktoś wchodzi pod prysznic parę razy na dzień, a poza tym używa rękawicy lub gąbki, to bardzo niszczy w ten sposób naturalną warstwę lipidową.

A to bardzo szybko będzie dawało znać o sobie właśnie pod postacią podrażnień, zaczerwienienia czy wysypki. Z dużą ostrożnością podchodzić należy do używanych preparatów, w miarę możliwości powinny być one delikatne i zawierające związki nawilżające. Sporo na takie tematy da się znaleźć w internecie, jeśli komuś się będzie chciało, to zaglądnąć może na przykład na stronę https://kozmetika-afrodita.pl/swedzenie-skory-po-prysznicu-co-jest-powodem-dyskomfortu/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz