Monitoring – jakie możliwości mają w tym zakresie właściciele domów

Dom czy mieszkanie zabezpieczyć można na wiele sposobów. Po pierwsze ważne są odpowiednie drzwi wejściowe z atestowanym zamkiem, w przypadku bramy na podwórko przyda się też zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Za jego pomocą da się sprawdzać, kto chciałby wejść do środka, i w razie potrzeby zarządzać wygodnie otwarciem. Zarówno na zewnątrz budynku, jak też w jego środku powinien zamontowany być powinien monitoring.

Przeważnie jest on złożony z kilku specjalnych kamer oraz rejestratora przesyłanego obrazu. Kamery monitoringu należy wybrać takie o możliwie jak najlepszej jakości, gdyż to przekłada się bezpośrednio na obraz. Dziś minimum, jakie tego typu kamera obrotowa zewnętrzna Ezviz musi mieć, to format HD. Jeśli jednak będzie tylko możliwość, to zdecydowanie lepiej będzie zakupić kamery full HD. Różnica w cenie raczej duża nie będzie, a jeśli chodzi o możliwość przeanalizowania szczegółów obrazu, to raczej nie ma co takich kamer do siebie porównywać. Zwłaszcza jeżeli wybierze się dobrą, sprawdzoną firmę, a nie jakieś niemarkowe sprzęty.

Z kamerami o niskiej cenie w ogóle trzeba uważać, bo bardzo często ich teoretyczne parametry odbiegają dość mocno od stanu faktycznego, a znacząco to może zmniejszyć skuteczność ochrony. W przypadku urządzeń montowanych poza budynkiem warto też dopilnować, aby posiadały one wodoszczelną obudowę, gdyż będą one narażone na oddziaływanie niekorzystnych atmosferycznych warunków. Niezwykle przydatną funkcją jest posiadanie przez kamery czujników ruchu. Dzięki temu aktywowane one będą jedynie wtedy, gdy jakaś osoba się znajdzie w widocznym polu, co znacznie zmniejszy rozmiar filmów.

Te zaś muszą być w jakiś sposób nagrywane, a do tego będzie służył rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Od jego możliwości będzie zależało, jak monitoring będzie działał, z tego też powodu nie warto wybierać tanich rozwiązań, które posiadać będą dużo ograniczeń. Planując nabycie tego typu urządzeń pomyśleć od razu można o reszcie zakupów, i w zamówieniu może się na przykład pojawić Puszka podłogowa Simon 2 modułowa 4x k45.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz