W jaki sposób działa maszyna do cięcia styropianu

Podczas pracy ze styropianem często pojawia się konieczność jego odpowiedniego docięcia. Jednorazowo zrobić to można za pomocą piłki lub noża, jednak używanie tego typu narzędzi cały czas na pewno nie będzie zbyt wygodne. Dlatego też w firmach zajmujących się tego typu pracami obowiązkowo powinna się pojawić jakaś sprawdzona maszyna do cięcia styropianu.

Takie maszyny występują w różnych modelach i wersjach, dlatego przy wyborze warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim bardzo ważna jest robocza szerokość. Jeśli będzie się chciało w pełni korzystać z funkcjonalności tego urządzenia, to powinno ono umożliwić docinanie typowego arkusza styropiany po przekątnej, wynoszącej około 112 cm. Warto też sprawdzić, jaka jest maksymalna grubość cięcia. Jeżeli będzie ona mniejsza niż 26 cm, to raczej należy rozejrzeć się za innym modelem. Kolejna ważna sprawa to moc urządzenia.

Maszyna do cięcia styropianu funkcjonuje w niezwykle prosty sposób, bo posiada ona cieniutki drut oporowy, który się nagrzewa przez przepływający prąd. Im moc zasilacza będzie większa, tym drut zostanie nagrzany do większej temperatury, a to bezpośrednio się przełoży na szybkość cięcia. Z przydatnych funkcji z pewnością pomocna będzie możliwość wycinania rozmaitych kształtów. Do tego drut oporowy zostanie umieszczony w pozycji pionowej, co umożliwi skuteczne docinanie. To przydaje się zarówno podczas prac ociepleniowych, jak też podczas wykończania wnętrz, gdy trzeba dokładnie dopasować do siebie niewielkie styropianowe elementy.

W związku z tym że cięcie styroduru może być wykonywane w zróżnicowanych warunkach, to bardzo ważna jest trwałość i wytrzymałość samego urządzenia. Musi ono wytrzymać trudną, codzienną pracę, a poza tym być niezawodne w każdej sytuacji. Jeśli do tego dojdzie prosta obsługa, nie potrzebująca wcześniejszych długich szkoleń, to sprzęt tego typu będzie niezastąpiony. I z pewnością oszczędzi on mnóstwo zbędnej pracy, którą trzeba by było wykonać w czasie ręcznego cięcia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz