O czym należy pamiętać przy wyborze paneli podłogowych

Wybranie paneli laminowanych na podłogę w swoim mieszkaniu czy domu to dobry pomysł. Nie tylko prezentują się one naprawdę ładnie, ale też są wytrzymałe, trwałe i nadają wnętrzu oryginalnego charakteru i ciepła. Jednak aby przez długie lata w pełni się cieszyć z takiego zakupu, to należy je odpowiednio wybrać. Rzecz jasna dla większości osób najważniejszy będzie wzór i kolor. Aktualnie panele Kalisz oferowane są w wielu wariantach, przeważnie będą to imitacje drewna, ale coraz częściej także jakieś inne ciekawe wzory.

Jednak nie należy patrzeć jedynie na to, jak wyszukane panele Ostrów Wielkopolski będą wyglądały, gdyż duże znaczenie mają także ich techniczne parametry. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na deklarowaną klasę ścieralności. Będzie ona oznaczać wytrzymałość górnej warstwy paneli na codzienne użytkowanie, czyli również chodzenie w wyjściowych butach czy jazdę samochodzikami przez dzieci. Najmniejszą wytrzymałość ma klasa AC3, im numer będzie wyższy, tym ta wytrzymałość jest większa. Do zastosowań domowych AC3 lub AC4 wystarczą, ale w intensywniej użytkowanych miejscach warto pomyśleć i jeszcze lepszych.

Warto się też przyglądnąć grubości, tutaj także jest reguła, że im grubość ta będzie większa, tym panele Ostrzeszów będą trwalsze i wytrzymalsze. W związku z tym że ten rodzaj podłogi robiony jest z naturalnego drewna, to woda nie działa na niego zbyt dobrze. Obecnie coraz więcej modeli ma odpowiednią budowę która zapobiega przedostawaniu się wody do wewnątrz, warto takich poszukać, bo na pewno ich używanie będzie dużo bezpieczniejsze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz