O jakich rzeczach warto pamiętać wybierając podłogowe panele

Jednym z najchętniej kupowanych aktualnie rodzajów materiałów na podłogi są najróżniejsze panele. Mają one dużo ważnych zalet, dzięki czemu cieszą się takim zainteresowaniem. Po pierwsze można je naprawdę niedrogo zakupić, zwłaszcza jeżeli trafi się na jakieś wyprzedaże czy promocje. Oczywiście w sprzedaży będą też modele droższe i dużo lepszej jakości, ale dzięki takiej różnorodności każdy będzie mógł znaleźć coś co mu spasuje. Dość prosto się je też kładzie, gdyż obecnie one posiadają zamki na popularny klik. Dzięki temu nawet osoby, które nie mają dużego doświadczenia, powinny sobie poradzić z ich montażem.

Jeśli się do tego dołoży dużą różnorodność kolorów i wzorów, to jest łatwe do zrozumienia, czemu listwa venezia korner obecnie panują w rankingach sprzedaży. Najchętniej wybierane póki są są laminowane wersje, których też jest największa ilość. Są one wykonane z drewnianych płyt typu MDF lub HDF, a u góry mają twardą warstwę z naniesionym wzorem. To właśnie ten rodzaj paneli najmniej kosztuje, ma jednak sporo istotnych zalet. Panele tego typu są odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, zwłaszcza jeśli są w wyższej klasie ścieralności. Stosować je dodatkowo można przy ogrzewaniu podłogowym, natomiast nie mają dużej odporności na działanie wilgoci i wody.

Z tego też powodu niekoniecznie się nadają do pomieszczeń typu kuchnie czy łazienki, w których z obecnością wody jednak należy się liczyć. W takich pomieszczeniach znacznie lepiej będą się sprawdzać panele wykonane z winylu, jakiemu nie tylko nie woda w żadnym wypadku nie zaszkodzi, ale też naprawdę łatwo się je myje i czyści. Jednak póki co są one dostępne w znacznie mniejszej ilości kolorów i wzorów, a poza tym kosztują więcej niż laminowane. Zamawiając panele od razu warto dobrać potrzebne akcesoria, na przykład takie jak listwy przypodłogowe. Tu możliwości jest wiele, listwa venezia korner dopasowana być może kolorystycznie, albo mocno kontrastować swoim kolorem z położonymi panelami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz