Płyty stropowe – czemu warto pomyśleć o takiej technologii

Osoby planujące wybudowanie swojego wymarzonego domu mają wiele decyzji do podjęcia. Związanych przykładowo z rozwiązaniami technologicznymi, jakie zostaną wykorzystane. A w praktyce będzie się przekładało na szybkość postępu robót, kwestie finansowe oraz późniejsze użytkowanie. Sporo osób nie przepada za nowinkami technologicznymi, i pozostaje przy rozwiązaniach tradycyjnych. Z kolei inne poszukują coraz to nowych pomysłów i inspiracji, przy pomocy których wybudują swój dom szybciej i taniej. Za każdym razem jest to kwestia osobistych decyzji, dlatego zanim się je podejmie warto dobrze poznać wady i zalety takich rozwiązań.

W ostatnim czasie na powrót do łask wracają na przykład płyty stropowe. Technologia budowania z prefabrykowanych, gotowych płyt jest znana od dawna, i powszechnie była wykorzystywana na przykład przy blokach kilkadziesiąt lat temu. Próbowano ją także zastosować w jednorodzinnych domach, ale tu już nie zyskała dużego zainteresowania. Było to spowodowane przywiązaniem do tradycyjnych metod stawiania domów, ze stropami zalewanymi na miejscu, ale też i niedociągnięciami technologicznymi. Aktualnie tworzenie tego typu stropów z prefabrykatu zostało mocno udoskonalone, i na powrót cieszyć się one zaczynają powodzeniem. W pierwszej kolejności ich dużą zaletą jest szybki montaż i brak skomplikowanych prac do przygotowania wcześniej.

Bierze się to z tego, że producent stropów prefabrykowanych u siebie wykonuje wszystkie elementy stropu, zgodnie z dostarczoną specyfikacją, i u niego one czekają aż będą gotowe do zamontowania. Na miejsce budowy zostają dostarczone ciężarówkami, a do ich położenia potrzebny będzie odpowiedni dźwig. Przy planowaniu należy to uwzględnić, ponieważ zdarzają się czasami przypadki, gdy sprzęt po prostu nie może wjechać na działkę. Kolejną istotną rzeczą jest to, że w zasadzie od razu można ruszać z dalszymi pracami na budowie, bez potrzeby oczekiwania aż stwardnieje beton. Przy większości inwestycji jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala oszczędzić sporą ilość cennego czasu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz