Warsztaty z robotyki – czemu się przydają dzieciom

Wszelkiego rodzaju roboty cały czas budzą wyobraźnię dzieci i dorosłych. Z pewnością dużą rolę odgrywają tu filmy, w których urządzenia te robią niezwykłe, niesamowite rzeczy. Lecz nie mniej fascynująca będzie też rzeczywistość, szczególnie jeśli można samemu coś oryginalnego stworzyć. W ostatnim czasie bardzo zwiększyła się popularność rozmaitych zajęć z robotyki, jakie są organizowane nawet dla młodszych uczniów. Ktoś by mógł zapytać, czy to jest sensowne, jeżeli takie małe dzieci niewiele z tego zrozumieją.

Tymczasem takie zajęcia można prowadzić już w przedszkolu, a tym bardziej w szkole podstawowej czy średniej. Rzecz jasna z uwagi na wiek należy dobrać odpowiednio poziom zaawansowania, tak żeby był on dopasowany do możliwości i umiejętności młodych osób. Lecz sukcesywnie wprowadzając w ten temat można dojść do etapu, w którym się pojawi bardziej zaawansowane programowanie i sterowanie różnymi funkcjami. To będzie już wymagało systematycznych zajęć przez wiele tygodni, lecz takie już się organizuje w dużej ilości miejsc. Czasami prowadzone są one przez doświadczonych nauczycieli, jacy takie zajęcia prowadzą na prawdziwych uniwersytetach. Ale bardzo dużo organizowanych jest także warsztatów i pokazów, które mają na celu pokazanie możliwości i potencjału robotów i tego, co one potrafią. Tego typu warsztaty z robotyki z reguły trwają od kilkudziesięciu minut do nawet kilku godzin, i mogą mieć różną postać.

W części przypadków stosowane są w czasie w nich specjalne zestawy klocków, które pozwalają na to, żeby zbudować od podstawy całego robota, a później go odpowiednio zaprogramować. Uczestnicy zajęć mają też możliwość poznania zasad działania przeróżnych czujników, które mogą być wykorzystywane do pracy robota. Warsztaty takie mogą być świetnym uzupełnieniem najróżniejszych imprez i eventów, i pozwolą zainteresować młode osoby tą fascynującą naukową gałęzią. I być może jacyś przyszli robotycy w ten sposób odkryją pasję na wiele kolejnych lat.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz