Pokazy laserowe – dlaczego cieszą się popularnością

Branża eventowa coraz częściej sięga po zaawansowane rozwiązania, a jednym z ciekawszych w ostatnich latach są pokazy laserowe. Same lasery od lat są stosowane w wielu dziedzinach życia, tak więc łatwo zrozumieć że w pewnym momencie zaczęto ich używać również przy pokazach. Szczególnie że technologia ta cały czas się intensywnie rozwija, co daje możliwość tworzenia jeszcze bardziej niezwykłych i wspaniałych pokazów. Przy tworzeniu laserowych pokazów wykorzystuje się dedykowane projektory, o szybkim czasie działania.

Dzięki temu można przy ich pomocy tworzyć nie tylko statyczne wzory, ale również mające naprawdę dużą dynamikę. Takie projektory umożliwiają wyświetlanie kształtów o dużej różnorodności. Oczywiście normą są rozmaite płaszczyzny, wachlarze oraz tunele, ale nie ma żadnego problemu żeby w ten sposób zaprezentować figury i wzory geometryczne. Na firmowych eventach często klienci chcieliby mieć wyświetlone logo firmy, najlepiej z jakimiś dodatkowymi motywami.

Również z opracowaniem czegoś takiego nie będzie żadnych problemów, starczy jedynie zaprogramować wszystko co potrzeba, a później przekazać do projektora. Pokaz laserowy można też zsynchronizować z muzyką, takie rozwiązanie także jest chętnie wybierane przez wielu klientów. Wtedy otrzymują oni niesamowite widowisko, podczas jakiego światło i dźwięk wzajemnie się uzupełniają, zapewniając niezwykłe wrażenia. Niektóre z firm idą jeszcze dalej z takimi pokazami, i angażują tancerzy. Żeby wyglądało to odpowiednio, to potrzeba wiele czasu spędzić na treningach i przygotowaniach, ale dla końcowego efektu naprawdę warto to zrobić.

Jednak żeby faktycznie taki pokaz się udał, to trzeba paru rzeczy. Stosowane lasery posiadać muszą odpowiednią moc, a dodatkowo ich promienie się muszą na czymś rozproszyć. W naturalnych warunkach daje to mżawka albo mgła, lecz liczenie wyłącznie na to nie jest bezpieczne. Z tego też powodu twórcy pokazów przeważnie korzystają z generatorów dymu, co zapewni dobrą widoczność światła.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz