Suplementy diety – jak i kiedy je zażywać

W ostatnim czasie dużo reklam związanych jest z suplementami. Wytwórcy reklamują swoje produkty jako dobre na praktycznie wszystko, i w zasadzie niewiele jest przypadłości, na które jakiegoś preparatu by nie było. Jeżeli ktoś by chciał faktycznie takim reklamom uwierzyć, to musiałby codziennie zażywać kilka do kilkunastu tabletek, a to z pewnością nie byłoby dobrą opcją. Dlatego jak najbardziej po suplementację można sięgać, szczególnie że w wielu przypadkach bardzo się ona przydaje, ale należy to robić z dużym rozsądkiem.

A już na pewno nie należy bezkrytycznie ufać reklamom, bo niestety każdemu producentowi zależeć będzie na tym, żeby jak najwięcej sprzedać swoich produktów. Przed rozpoczęciem zażywania suplementów można się udać do lekarza lub dietetyka i poprosić o poradę. Takie osoby dysponują bowiem odpowiednim doświadczeniem i z pewnością doradzą, czy opłaca się sięgać po środek taki jak kolagen, czy lepiej poszukać czegoś innego.

W związku z tym że dużo suplementów ma w sobie identyczne składniki mineralne i witaminy, to jeśli zażywać się ich będzie parę, to można przedawkować. A to w pewnych przypadkach może być wręcz szkodliwe dla zdrowia. Trzeba też pamiętać o tym, że środki takie jak b12 naturalna zastępować nie mogą zbilansowanej diety, a ją jedynie uzupełniać.

Wiele osób o tym nieco zapomina, i zamiast zdrowo się odżywiać, z dużą ilością warzyw i owoców, to wolą łyknąć następną tabletkę. Faktycznie jest to prostsze, ale z pewnością nie przyniesie takich efektów, jak odżywianie we właściwy sposób. W wielu przypadkach suplementacja jest jednak mocno zalecana, z uwagi na większe zapotrzebowanie jakiś składników, jakie byłyby trudne do dostarczenia w normalnych posiłkach. Na przykład to dotyczy osób dużo ćwiczących czy pracujących fizycznie, ale też i mających różne przypadłości. Wybierając jakieś tabletki trzeba pamiętać o tym, że na ich poziom skuteczności duży wpływ ma to, jak są one zażywane, z takich też powodów zawsze należy zapoznać się z zaleceniami wytwórcy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz